Když se přestanete točit v kruhu a začnete vidět věci jinak.
Společně pochopíme, co se ve vašem životě děje… a jak to změnit.
něco v mém životě nefunguje
přemýšlím pořád dokola
dokola
dokola
něco v mém životě nefunguje
vím co dělat
znám to z podcastů
knih
chodím na rozvojové přednášky
měl jsem kouče
ale mně to nejde
jsem z toho frustrovaný/á
unavený/á
pořád se to opakuje
opakuje
dokola
opakuje
Jsem průvodce.
Metoda terapie vnitřního vedení vychází z toho, že v každém z nás existuje moudrý vnitřní hlas.
Problém je, že ho často neslyšíme.
Místo toho posloucháme hlasy strachu, pochybností nebo kritiky.
Metoda terapie vnitřního vedení vás učí rozpoznat rozdíl.
Bezpečný prostor, nesoudící prostředí, autentičnost.
Abyste mohli být sami sebou.
Nástroje, které ti pomůžou pochopit a změnit.
Abyste si jen neprošli emocemi, ale i věděli, jak aktivně něco změnit.
Forma, důležitost, soft skills.
Abyste si dokázali vykomunikovat, co potřebujete tak, že vás lidé pravděpodobněji uslyší.
z ajťáka průvodcem
absolvent dvouletého intenzivního výcviku metody terapie vnitřního vedení - procjindra.cz
bývalý vedoucí týmů a scrum master
Délka: 50 minut / 100 minut
Forma: osobně (Ostrava) / online
Věřím tomu, že benefitovat z terapie může každý. Potřebuje ji dost lidí, kteří už neví, jak dál, a chybí jim v okolí člověk, který opravdu uslyší to, co říkají, a poukáže na něco, co si rozporují. To totiž člověk, který žije svůj příběh sám, neslyší. Až bude společnost posunuta tak, že bude umět každý naslouchat, nebudou tyto rozhovory tolik potřeba.
Je pro každého, kdo chce objevovat a poznávat více sebe. Není pro ty, kteří nechtějí poznat sebe, nebo pro ty, kteří chtějí vést místo toho, aby hledali odpovědi v sobě.
Je to vlastně vyprávění klienta o jeho světě - planetě. Já jako průvodce naslouchám. Pokud si něco bude rozporovat, poukážu na to.
Mít dost motivace udělat ten krok. A pak se jen těšit na to dobrodružství, které nás čeká.
Mám radši offline setkání, které mi přijde lidštější, a je plné věmů, díky čemuž mohu reagovat na více věcí. Online je slušná náhrada, ale ne stoprocentní. Je dobré si zkusit i offline.
Ve zkratce - není to jeden omezený nástroj, ale spíše si to člověk může představit jako opasek s nářadím. Jedna část pomáhá k aktivní změně, druhá ke zpracování emocí a další ke komunikaci. Terapie vnitřního vedení kombinuje vše do jednoho opasku nástrojů a je na průvodci, kdy který nástroj vytáhne.
Jedním ze znaků, kdy začít, jsou pocity frustrace, bezradnosti, bezmoci a podobné pocity. Nebo i pocit, že vše vypadá OK, ale něco tam nehraje. Jako průvodce terapií věřím, že srdce nebo intuice vás potáhne k nějakému kroku.
Za mne nejsou třeba. Téma se dokáže odrazit skrze celý život, stačí začít mluvit. Člověk sám otevře, co vnitřně cítí za důležité.
Terapie vede klienta k naučení se vést sám. Radit by v tomto směru bylo spíše kontraproduktivní. Věřím, že klient sám zná správnou odpověď. Já tu jsem jako průvodce, aby k ní došel.
Prakticky cokoliv. Člověk přijde s tím, co je důležité, jinak by o tom nechtěl mluvit. Můžou to být vztahová témata, pracovní, nebo i práce se sebou.
Jednou mi bylo řečeno, že neexistuje malé a velké téma. A tomu věřím, protože sám jsem to xkrát zažil. Přínosnější je prostě začít mluvit a věřit sám sobě, že pokud to říkám, je to pro mne nějak důležité.
Jednoduchá otázka z mé strany může být dobrý start.
Za mne, pokud by šlo o efektivitu, volil bych být týdně nebo ob týden v kontaktu. Co se na sezení změní, má dopady na situace v životě a posune se to dál. Pokud je ale pauza dlouhá, téma zapadne nebo se zapomene a může se dotahovat delší dobu (skončí nakousnuté).
Zároveň sezení je jako cesta letadlem. Nějaký čas strávíme na letišti, pak vzlet a pak teprve přichází let (kde se děje ta hlavní práce), potom přistání. Pokud poletím déle, jsem efektivnější, protože nemusím absolvovat tolik procedur znovu. Sami to můžete vidět na setkání s přáteli, že nějakou dobu trvá, než si pořádně popovídáte.
Pokud můžu mluvit za sebe, jak sám jsem k tomu přistupoval na svých sezeních - pokud jsem mohl, scházel jsem se na dvou až tříhodinovky každý týden nebo ob týden. Měsíc pauza na mě byla moc. Raději jsem si udělal intenzivnější bloky a pak to nějakou dobu žil a pak se vracel zpátky na další bloky.
Ne. Toto je individuální sezení zaměřené na osobní rozvoj.
Berme to tak, že pokud se neznáme, jednou si spolu sedneme za danou částku a na konci si řekneme, zda dochodíte celý balík nebo ne. Je v pořádku říct ne, budu se těšit, pokud ano. Jakmile se dohodneme na balíčku 10 sezení, budete mít 3 měsíce na to, zbytek dochodit.